WybieramSzkole.pl

Platforma pomagająca uczniom szkół podstawowych podjąć maksymalnie świadomą, popartą rzetelnymi informacjami decyzję o wyborze szkoły średniej.

O projekcie Wybieram Szkołę

Jako rodzice nastoletnich dzieci sami zderzyliśmy się z ogromnym deficytem informacyjnym przy rekrutacji do szkół średnich podwójnego rocznika w rekrutacji na rok 2019/2020, kiedy to WYBORU dalszego kierunku kształcenia w m.st. Warszawa, miało dokonać ponad 44 tysiące młodych osób, a oferta szkół obejmowała ok. 1500 oddziałów. Wtedy zdecydowałyśmy się na pierwsze działanie społeczne – portal www.wybieramszkole.pl – spersonalizowaną wyszukiwarkę klas w szkołach średnich,  źródło rzetelnej informacji – zorganizowane w prostych w obsłudze narzędziach wyszukiwania.

Założenia były proste – ułatwić WYBÓR.

Dzięki połączeniu organicznej wiedzy na temat potrzeb informacyjnych dzieci i rodziców z zawodową działalnością w zakresie budowy i zarządzania dużymi bazami danych powstał portal www.wybieramszkole.pl, oparty na danych na najwyższym możliwym poziomie aktualności. Ta spersonalizowana wyszukiwarka klas w szkołach średnich w m.st. Warszawa ma wiele komponentów, które ułatwiają zarówno, uczniom jak i ich rodzicom podjęcie właściwej decyzji co do dalszej edukacji oraz dokonanie świadomego WYBORU. Funkcjonalność portalu jest duża – zapewnia wyszukiwanie oddziałów szkół, m.in. po:

  • typie szkoły (liceum, technikum, szkoła branżowa),
  • lokalizacji (dzielnice, wybrany obszar),
  • rankingach,
  • przedmiotach rozszerzonych,

Uczeń może szybko obliczyć prognozowane punkty i sprawdzić swoje szanse w rekrutacji na podstawie analizy danych z roku poprzedniego.

Proste założenia a potrzeby społeczne.

Projekt, który powstał z potrzeby własnych doświadczeń okazał się bardzo potrzebny w środowisku nastolatków i ich rodziców. Aby upewnić się, że spełnia on potrzeby społeczne przeprowadziliśmy na FB ankietę w której 99 % ankietowanych na zadane pytanie „Czy portal www.wybieramszkole.pl jest przydatny i powinien się rozwijać ?” odpowiedziało TAK.

Liczba użytkowników portalu www.wybieramszkole.pl systematycznie wzrasta, a średni czas przeglądania strony to około 8 minut – co wskazuje na duże zainteresowanie tematem oraz użyteczność strony. Jest to dla nas społecznym dowodem dużego zapotrzebowania na nasze działania oraz na ich rozwój i kontynuację

Wybór odpowiedniej szkoły ma znaczący wpływ na przyszłość naszą i naszych bliskich.

Co znajdziesz na wybieramszkole.pl?

contract (1)

Spersonalizowaną wyszukiwarkę klas w m.st.Warszawa, gdzie obliczysz swoje punkty i sprawdzisz swoje szanse w rekrutacji.

school (3)

Pełną ofertę szkół średnich w m.st. Warszawa w tym terminy dni otwartych i wygodne narzędzia do ich wyszukiwania.

book (2)

Bazę wiedzy o edukacji i rekrutacji do szkół średnich w m.st. Warszawa w postaci bloga, aktualnych rankingów i terminarza.