WybieramMuzyke.pl

Ponieważ każde dziecko ma niezliczoną ilość talentów,
wystarczy tylko pozwolić dzieciom być sobą.

O projekcie Wybieram Muzykę

Jako rodzice nastoletnich dzieci doskonale wiemy jak różne zainteresowania mogą mieć nasze pociechy :). Wiele pasji rodzi się już w przedszkolu; wiele talentów ujawnia się w okresie dorastania. Zdarza się, że początkowe niewinne „hobby” może stać się drogowskazem na całe życie. Zadajemy sobie jednak pytanie, kiedy rodzi się ta „iskra” zainteresowania? co lub kto tak „zauroczy” dziecko, że będzie swojemu „hobby” poświęcać z radością każdą chwilę? Po części są to zapewne predyspozycje, talent ale również ogromną rolę odgrywamy My dorośli. Nie możemy, po prostu nie wolno Nam „blokować” zainteresowań i pasji. Odczuwanie piękna to przede wszystkim wrażliwość na sztukę, w tym na muzykę. Pragniemy, aby dzieci uczyły się muzyki przez zabawę, aby chciały występować przed najbliższymi, aby lubiły śpiewać i aby w przyszłości potrafiły od czasu do czasu „pomuzykować” w gronie rodziny i przyjaciół, a w dorosłym życiu potrafiły wybierać wartościowe koncerty.

Na rynku edukacyjno-muzycznym niestety nie ma wielu portali na którym młodzi ludzie mogliby pochwalić się swoim „wykonaniem”. Nic tak nie motywuje młodego artysty jak „brawa”. Wiemy jak cieszy się, gdy drobnymi rączkami wyczarowuje muzykę lub gdy jego śpiew może usłyszeć babcia czy też dziadek mieszkający na końcu świata, nawet za oceanem. To z tej przyczyny powstał portal www.wybierammuzyke.pl. Jest dedykowany nie tylko dorosłym, mającym „umuzykalnione” dzieci, ale także innym, którzy z muzyką są związani nie tylko zawodowo, ale „hobbistycznie”.

Założenia były proste – pomagać rozwijać talenty MUZYCZNE.

Szerokie kompetencje z różnych dziedzin nie wystarczą w dorosłym życiu. Potrzeba jest również wrażliwości na piękno. Dostrzeganie tego czego oko nie dostrzega. Rozwijanie pasji muzycznych może stać się sposobem na dorastanie, a w przyszłości może stać się sposobem na realizację jednego z piękniejszych zawodów.

Innowacyjny portal, który pozwoli cieszyć się muzykowaniem. a przy tym również:

  • wyszukać niezbędne informacje muzyczne
  • wyszukać potrzebny instrument
  • wyszukać szkołę w której jest prowadzona nauka gry na konkretnym instrumencie
  • znaleźć mistrza, korepetytora, akompaniatora
  • pochwalić się szerokiej wirtualnej publiczności swoim nagraniem
  • skorzystać z muzycznej bazy wiedzy.

Możliwość pokazania się szerokiej publiczności poprzez udostępnianie swoich „domowych” koncertów i zbieranie wirtualnych braw – jest ogromną motywacją.

Proste założenia a potrzeby społeczne.

Portal zakłada również umożliwienie kontaktu „muzycznego”. Ogłoszenia branżowe mogą ułatwić wielu użytkownikom dotarcie i zakupienie pierwszego wymarzonego instrumentu, czy też odnalezienie swojego „mistrza” korepetytora, który będzie wspierał w pierwszych „krokach” do kariery muzycznej.

Robienie tego co się lubi zgodnego ze swoją pasją może spowodować, że nie przepracuje się w całym swoim życiu ani jednego dnia.

Co znajdziesz na wybierammuzyke.pl?

contract (1)

Ogłoszenia branżowe, korepetytorzy, akompaniatorzy, stroiciele, instrumenty, sale koncertowe oraz eksperci.

school (3)

Utwory innych użytkowników możesz oglądać i słuchać nie wychodząc z domu, a nawet nie wychodząc ze swojego pokoju. Twoje własne utwory, możesz udostępniać szerokiej publiczności.

book (2)

Wiedza muzyczna, podstawowe definicje. Znani i lubiani kompozytorzy. Repertuar. Instrumenty. Możesz również sam uzupełniać te informacje, ciekawostki muzyczne.